Trakya Üniversitesi TÜBİTAK Başkanı Mandal'ın yer aldığı programa katıldı | TV16

SON DAKİKA

Trakya Üniversitesi TÜBİTAK Başkanı Mandal’ın yer aldığı programa katıldı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. AHMET HAMDİ ZAFER, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRÜ PROF. DR. SEMİHA ÖZTUNA VE MÜDÜR YARDIMCISI ÖĞR. GÖR. SERDAR ÖZER İLE BİRLİKTE MERKEZ ÇALIŞANLARI ÖĞR. GÖR. DR. ENGİN MERİÇ VE ÖĞR. GÖR. NECLA SEVİNİR BAKLA; NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ VE TÜBİTAK İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLENEN ÇEVRİMİÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI.

Bu haber 01 Temmuz 2020 - 8:47 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Trakya Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Semiha Öztuna ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serdar Özer, Öğr. Gör. Dr. Engin Meriç ve Öğr. Gör. Necla Sevinir Bakla ile birlikte Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve TÜBİTAK iş birliğinde düzenlenen çevrimiçi bilgilendirme toplantısına katıldı.

TÜBİTAK tarafından daha önce çağrıya açılan “Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme Programı” ve “Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Programı” kapsamında TÜBİTAK’ın ulusal destek programları gündemiyle düzenlenen toplantıya, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, TÜBİTAK Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz Özbay ve TÜBİTAK Teknoloji Transfer Mekanizmaları Destekleme Grubu Koordinatörü Dr. Alp Eren Yurtseven katıldı. Trakya bölgesinde bulunan üniversiteler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlükleri, KOSGEB İl Müdürlükleri, Sanayi ve Ticaret Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, AR-GE Merkezleri ve Teknopark firmaları yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, TÜBİTAK’ın “Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme” ve “Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme” programları tartışmaya açılarak, katılımcıların bu konudaki görüşleri alındı ve gelen sorular cevaplandı.

Bölgesel üretim ve sanayi için yeni teknoloji edinmede çok yararlı araçlar olacağı öngörülen programlara ilişkin değerlendirmelere yer verilen toplantıda, kamu kaynaklarının ülke ihtiyaçları ve ulusal hedeflere yönelik daha etkin kullanımı ile araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarımının sağlanması ele alındı. İlgililer, TÜBİTAK’ın söz konusu programlarla ilgili çağrılarına https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-siparise-dayali-ar-ge-projeleri-icin-kobi-destekleme-cagrisi ile https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi adreslerinden ulaşabiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.